Ćwiczenia poranne

20 kwietnia 2020

Witam was, słoneczko już zaglądam nam do okien. A ja proponuje wam wykonać poranną gimnastykę.

Na rozbudzenie proponuję ćwiczenia z Lulisią i Lulitulisiami

Ćwiczenia w bajkowej krainie.

„Krasnoludki i wielkoludy” – Dzieci naśladują krasnoludki – chodzą w przysiadzie oraz wielkoludy – chodzą na palcach.

Wilk” – Dzieci poruszają się swobodnie po pokoju. na hasło „wilk” – gromadzą się w wyznaczonym miejscu w pokoju.

„Księżniczka szuka księcia” – Dzieci poruszają się po pokoju podskokami. Na sygnał dobierają się parami z rodzicem lub inną osobą

„Jestem…” – Dzieci naśladują sposób poruszania się określonych przez rodzica postaci z bajek, np. staruszki, rycerza, smoka.

Natomiast na koniec naszej porannej gimnastyki proponuje wykonać ćwiczenia oddechowe.

W marszu dookoła pokoju dziecko wykonuje  wdech, wznosi ramiona  w górę i idzie  na palcach. Wydech, opust ramion przodem w dół i idzie  na całych stopach.
Ćwiczenie powtarza  kilkakrotnie.

Miłego dnia!