Co można zobaczyć?” – zabawa dydaktyczna

29 czerwca 2020

Przebieg:

Co to jest wzrok? – swobodne wypowiedzi dzieci.

– do czego potrzebny nam wzrok?

– co możemy zobaczyć w najbliższym otoczeniu?

– co wyrażają nasze oczy?

Dzięki czemu możemy polepszyć widoczność?

Okulary korekcyjne – to przyrząd optyczny, który zmniejsza skutki wrodzonej lub nabytej wady wzroku, takiej jak nadwzroczność, krótkowzroczność i inne.

Lupa – to przyrząd optyczny, który służy do bezpośredniej obserwacji drobnych, blisko położonych przedmiotów.

Teleskop – to narzędzie, które służy do obserwacji odległych obiektów poprzez zbieranie promieniowania elektromagnetycznego (np. światła widzialnego).

Znajdź różnice” – ćwiczenie spostrzegawczości. Dzieci wskazują elementy, którymi różnią się dwa obrazki.

„Niewidomy” – zabawa w parach.

Dzieci poruszają się parami przy muzyce relaksacyjnej. Jedno z nich ma zamknięte oczy, a drugie prowadzi je dbając, aby bezpiecznie pokonywał trasę. na przerwę w muzyce następuje zmiana ról.