Co jest w skarpecie?

kolorowe skarpetki

22 kwietnia 2020

Rozpoznawanie przedmiotów za pomocą oczu lub palców to praktyczne ćwiczenie uświadamiające dziecku, co znajduje się w jego otoczeniu. Ćwiczenie to pomaga zwiększyć dziecku świadomość dotykową oraz świadomość własnego ciała, wpływa także na rozwój słownictwa dziecka.

Potrzebne przedmioty:

Czysta skarpetka, różne przedmioty codziennego użytku (kredki, monety, grzebień, szczotka do włosów, łyżka, widelec,…), owoce (pomarańcza) i warzywa (marchewka)

Przygotowanie

Włóż do skarpety przynajmniej trzy przedmioty, nie pokazując ich dziecku

Jak się bawić?

Dziecko wkłada rękę do skarpety i wyciąga jeden przedmiot. Poproś je o nazwanie przedmiotu. Jeżeli dziecko nie mówi, zadawaj pytania wymagające odpowiedzi „tak” lub „nie”, na przykład „Czy to jest grzebień?”

Jeżeli dziecko jest bardziej rozwinięte, poproś je by wyjęło ze skarpety konkretny przedmiot, mówiąc „Włóż rękę do środka i wyjmij kredkę”

Mała zmiana

>Włóż do skarpety tylko jeden przedmiot i poproś dziecko o rozpoznanie go bez zaglądania do środka. Może dotykać przedmiotu tylko z zewnątrz, przez skarpetkę.

Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content