Biegnę do…

5 maja 2020

Dziecko może utrwalać i rozwijać słownictwo w każdej sytuacji. Dzięki wspólnej zabawie ćwiczy uważne słuchanie. Jeśli podpowiadasz mu wskazywaniem, uczy się korzystać z podpowiedzi i rozpoznawać kierunek wskazywania.

Co przygotować?

Duże obrazki przedstawiające wybrane obiekty (np. zwierzęta, pojazdy, zabawki…),gumkę do przypinania plakatów do ścian, krzesełka lub dywanik jako oznaczenie miejsca, z którego zaczyna się zabawa.

Jak się bawić?

Dziecko razem z dorosłym stają na starcie, np. stoją na dywaniku na środku pokoju lub siedzą na krzesełkach. Rodzic mówi: „Biegniemy do…” lub „Gdzie jest…?” i podbiega razem z dzieckiem do ilustracji. Stopniowo zmniejszamy wsparcie – rodzic czeka na dywaniku lub krzesełku i jeśli dziecko podbiega do właściwego obrazka, bije mu brawo, a następnie woła je, aby do niego wróciło.

Mała zmiana:

>Podpowiadamy dziecku, wskazując palcem nazywaną ilustrację (do której dziecko ma podbiec)

>Na koniec zabawy prosimy dziecko o przyniesienie obrazków (nazywając pojedynczo każdy, który ma przynieść).

>Wprowadzamy polecenia złożone (np. „Pokaż psa, a potem kota”, „Przynieś węża i konia”) lub wyznaczamy trasę (np. „Biegnij do psa, a potem do kota”).

Wykorzystaj ruch i zabawę jako motywację do nauki. Wspieraj dziecko w takim zakresie, w jakim tego wymaga.

Udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Skip to content