Bezpieczne zabawy

16 czerwca 2020

Kochane Motylki, dzisiaj będziemy rozmawiać i poznawać niektóre owady. Bawcie się dobrze!

  1. Ułóż wzór – zabawa ćwicząca koordynację wzrokowo – ruchową i motorykę małą
    Rodzic za pomocą papierowej taśmy malarskiej wykleja na podłodze różne wzory: spiralny, falisty, zygzakowaty. Na wyznaczonych liniach dziecko może układać niewielkie klocki lub się po nich poruszać.

2. Ścieżka i dziura – zabawa ruchowa
Na hasło „ścieżka” dziecko maszeruje, z wysokim unoszeniem kolan, po kole. Na hasło „dziura”, dziecko zatrzymuje się i przeskakują obunóż. Zabawę powtarzamy kilka razy. Zamiast marszu po kole, można wykorzystać wcześniej stworzoną ścieżkę, przyklejając do podłogi papierową taśmę malarską.

3. Uwaga, kleszcze – rozmowa w oparciu o obrazki
Rodzic przygotowuje pocięty na 3-4 części obrazek przedstawiający: kleszcza, komara, muchę, pszczołę. Takie same obrazki są umieszczone na stole jako wzór do ułożenia. Po ułożeniu obrazków, kolejno dziecko nazywa każdego owada. Dziecko wypowiada się, czy jest to owad pożyteczny, czy się go boi, czy spotkał takie owady, czy doświadczył przez nie bólu. Rodzic przełamuje lęk dziecka przed owadami i wskazuje na konieczność zachowania higieny, stosowania środków ochronnych, właściwego ubierania się podczas wycieczek, spacerów na łąkę, do lasu oraz ewentualnej konieczności skorzystania z pomocy medycznej.

Kochane Motylki, udanej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content