Bezpieczne zabawy

26 czerwca 2020

Witam Was kochani w piątkowy poranek

Dzisiaj dowiecie się, jak bezpiecznie można spędzić zbliżające się wakacje.Pamiętajcie o ważnych zasadach!

Bajka o zasadach bezpieczeństwa nad morzem

Co robimy podczas wakacji? – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie w oparciu o obserwacje i własne doświadczenia dzieci- Kiedy są wakacje?

Jaka pogoda jest podczas wakacji?

– Co możemy robić podczas wakacji?

– Gdzie możemy bawić się podczas wakacji?

– W jaki sposób możemy się bawić podczas wakacji?

Do czego może służyć…kamień, patyk, gazeta – zabawa pobudzająca twórcze myślenie poprzez przezwyciężanie przeszkód przez widzenie inaczej zastosowania przedmiotu .

Lubię – nie lubię – rozmowa o odczuciach dzieci

Dzieci wypowiadają się na temat zabaw, zajęć w przedszkolu. Opowiadają, które działania im się podobały, jak się czuły, jak minął im rok.

Czym różnią się te obrazki? Znajdź 5 szczegółów.

Praca plastyczna:

Słoneczna plaża

Marzy Wam się słoneczna, piaszczysta plaża, z palmami i krystalicznie czystą wodą? Przelejcie te marzenie na … talerz, taki papierowy. Użyjcie plasteliny, piasku, kolorowego papieru i co jeszcze macie pod ręką.

Karty pracy:

Przejdź labirynt tak, by łopatka trafiła do piasku

Pokoloruj obrazki

Życzę wszystkim przyjemnego i słonecznego weekendu! A my spotykamy się jeszcze w poniedziałek i wtorek. Pa!