Bańki mydlane

25 maja 2020

Witam w poniedziałkowy poranek i zapraszam Was do bardzo lubianej przez dzieci zabawy – dmuchanie baniek mydlanych.

Weź słomkę i pojemniczek z płynem i zacznij dmuchać – dziecko będzie zauroczone. W czasie tej zabawy dziecko robi bańki przy pomocy zwykłych słomek i wody z płynem do mycia naczyń, a potem ogląda wzory pozostawione na papierze przez rozpryskujące się bańki. Możecie bawić się całą rodziną.

Co jest potrzebne?

Miska, płyn do mycia naczyń, barwniki do żywności, słomki, kolorowy lub piały papier

Jak się bawić?

Napełnij miskę do połowy. Dodaj dwie lub trzy łyżki płynu do mycia naczyń i trochę barwnika do żywności. Postaw miskę na środku małego stołu. Jeżeli bawicie się w pomieszczeniu, najpierw przykryj stół ceratą, żeby się nie przemoczył.

Usiądźcie wokół stołu, tak, żeby każdy (przede wszystkim dziecko) mógł dosięgnąć słomką do miski. Rozdaj wszystkim słomki. Wszyscy dmuchajcie przez słomki zanurzone w wodzie. Kiedy cała powierzchnia wody pokryje się bańkami, połóż na nich arkusz kolorowego lub białego papieru. Bańki rozprysną się na nim, tworząc piękne koliste wzory.

Aby dziecko nie wciągało płynu do ust, zrób w górnej części słomki kilka małych otworów, około 2-3 centymetry od brzegu!

Mała zmiana

>Zamiast słomek możecie użyć trzepaczki do jajek. Bawcie się na zmianę.

>Wykorzystajcie papier do wykonania laurek, na których dzieci będą mogły narysować coś dla mamy.

>Połóż trochę baniek na stole, a potem nadmuchaj jedną z nich.

W czasie tej zabawy dziecko uczy się kontrolować swój oddech. Im mocniej dmucha, ty więcej powstaje baniek. Dmuchając w słomki i pomagając położyć papier na bańkach, widzi skutki swojego działania.

Przyjemnej zabawy!

Inne artykuły z tej kategorii:

Pieczątki

Pieczątki

Ta zabawa uczy samoorganizacji i planowania czynności, umiejętności ważnych dla samodzielnego nabywania wiedzy, indywidualnej zabawy i wykonywania zadań. Jeśli wykorzystujemy różne sposoby zabawy, dziecko uczy się elastyczności w ustalaniu reguł. Poprzez zabawę...

czytaj dalej
Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji wakacji życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i ...

czytaj dalej
Ładowanie wagoników

Ładowanie wagoników

Zapraszam Was do zabawy rozwijającej rozumienie mowy oraz umiejętność planowania działania. Dziecko podczas tej zabawy uczy się realizacji zadania złożonego z kilku działań, podczas których ważna jest współpraca z drugą osobą. Co przygotować? Kilka pojemników (np....

czytaj dalej
Skip to content