Bal na polanie

tańczące kwiaty na łące

24 kwietnia 2020

Witam w piątkowy poranek wszystkie dzieci, które chcą dzisiaj wyjść na polankę i pobawić się ze mną!

Czy wiecie kto na nas czeka na polanie?

Tak – to żuk i biedronka – mają dzisiaj wielki bal!

Czy macie zrobione swoje biedronki i żuczki? Jeśli tak, to zapraszam do wspólnej zabawy, a jeżeli ktoś nie ma własnej biedronki i żuka, to też może się z nami pobawić!

Jak spotkamy się w przedszkolu to zatańczymy wspólnie w sali! Poproś kogoś z domowników o przeczytanie tekstu piosenki, zanim zaczniemy zabawę! A teraz zabierz ze sobą dobry humor i chodź na polankę! Wszyscy już na Ciebie czekają!!!

Siadła biedronka na krzaku róży i ze zdziwieniem przygląda się.

Jak pewien żuczek, całkiem nieduży, właśnie do tańca prosić ją chce!

Świeci wesoło słonko, hopsa hopsa hopsasa, tańczy żuczek z biedronką, hopsa hopsa hopsasa!

Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa oraz skrzydełka raz, dwa i trzy.

Kilka podskoków wysoko w górę, jak żuk z biedronką zatańcz i ty!

żuk i biedronka z papieru przy kwiatach

Transkrypcja: Witam Was dzisiaj kochane Dzieci i zapraszam Was na łąkę, na której spotkamy żuka i biedronkę, ponieważ dzisiaj jest na łące wielki bal. Na początek będziemy śpiewać piosenkę „Kolorowa Wiosna”, a potem razem z żukiem i biedronką będziemy się razem bawić. Zapraszam do piosenki. [Melodia grana na pianinie] Już wiosna nadchodzi, bawimy się wesoło. Biegamy po łące i śpiewac każdy rad. Tu tyle pięknych kwiatów, rozejrzyj się wokoło. Wiosna tak jak malarz maluje cały świat. [koniec muzyki] A teraz będziemy maszerować. [rytmiczna muzyka] Rączki dajemy na bioderka i ślicznie maszerujemy i zrywamy kwiatuszek. Raz, dwa, raz, dwa i znowu kwiatuszek zrywamy. Raz, dwa, rączki na bioderkach, nóżki wysoko dźwigamy. A teraz pobiegamy po łące [szybka muzyka]. Stop. [muzyka] Stop. [muzyka] Stop.[muzyka] Stop. Podskakujemy wysoko. A teraz idziemy na piętach, powoli, ostrożnie by się nie przewrócić. A teraz na paluszkach, rączki wysoko do góry i staramy sie ładnie chodzić na palcach po trawce i znowu na piętach. A teraz zapraszam do marszu, rączki na biodrach, plecki wyprostowane i ładnie zmieniamy nóżki. A teraz zapraszam do piosenki „Taniec żuka z biedronką: Siadła biedronka na krzaku róży i ze zdziwieniem przygląda się. Jak pewien żuczek, całkiem nieduży, właśnie do tańca prosić ją chce! Świeci wesoło słonko, hopsa hopsa hopsasa, tańczy żuczek z biedronką, hopsa hopsa hopsasa! Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa oraz skrzydełka raz, dwa i trzy. Kilka podskoków wysoko w górę, jak żuk z biedronką zatańcz i ty! Dziękujemy za wspólną zabawę. Do widzenia, do zobaczenia, pa, pa.

Inne artykuły z tej kategorii:

Skip to content